Strona główna ENERGIA ENERGIA SŁONECZNA Zaczynamy pozyskiwać energię ze szkła

Zaczynamy pozyskiwać energię ze szkła

2003
0
PODZIEL SIĘ

W ostatnim czasie następuje szczególnie intensywny rozwój dziedzin związanych z pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych. Coraz śmielej wkraczają one do naszego życia przybierając coraz interesujące rozwiązania. W wielu przypadkach pozwala to na pozyskiwanie energii ze słońca i zamianie jej na energię elektryczną. Tradycyjnym rozwiązaniem stają się tu panele fotowoltaiczne, które można montować na dachach.

Obecne jednak trwają prace nad innymi rozwiązaniami. Efektem tego są przypominające bloki szklane lub luxfery elementy. Nowe rozwiązania bardzo je przypomina, jednak wnoszą one znacznie więcej możliwości. Z ich pomocą można pozyskiwać energię elektryczną ze słońca. Pojedynczy element Solar Squared jest kwadratowy i pozwala na skupienie w jednym miejscu światła słonecznego. Wszystko za sprawą wielu elementów, które znajdują się we wnętrzu takiego sześcianu. Rozwiązanie to jest testowane, jednak już teraz daje podstawy do jego zastosowania. W założeniach mają one być stosowane również w przestrzeni miast. W południowej Anglii w Exeter znajduje się blok mieszkalny, w którym zastosowano tego rodzaju rozwiązania. Swoisty eksperyment to dzieło naukowców z Exeter Univerity, który może stać się ważnym wkładem nie tylko w pozyskiwanie energii.

Atrakcyjna forma, z pewnością zostanie wykorzystana z sukcesami w branży budowlanej. Pomocna w tym jest modułowa konstrukcja. Jest to z pewnością bardzo innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli pozyskiwać energię w nieco inny sposób. Tu prowadzone są jeszcze testy, co sprawia, że lepiej wykorzystać dostępne dziś rozwiązania. Chcąc korzystać z propozycji Solar Squared trzeba będzie jeszcze trochę poczekać a i ich cena nie będzie niska. Mają one jednak pewne zalety chociażby fakt innego montażu nich dachy. Dodatkowo ich grubość pozwoli na wykorzystanie ich właściwości z dziedziny termoizolacji, co stanowi dodatkowy argument za ich wyborem. Sprawdzą się więc z pewnością wszędzie tam gdzie dąży się do oszczędności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię