Strona główna ENERGIA ENERGIA WIATROWA Woda deszczowa zawsze w cenie

Woda deszczowa zawsze w cenie

764
0
PODZIEL SIĘ

Dążąc do oszczędności można sięgać po zróżnicowane rozwiązania. W wielu przypadkach istotnymi kosztami staje się woda, którą należy oszczędzać z wielu powodów. Ta najczęściej płynie do nas z sieci wodociągowej. Jednak coraz częściej warto wykorzystywać tę spadającą z nieba. Najłatwiej jest tego dokonywać w przypadku domów jednorodzinnych i innych gospodarstwach domowych. Najbardziej opłacalnym i korzystny rozwiązaniem jest zastosowanie takiej wody do podlewania między innymi ogrodów oraz działek. Warto tu zauważyć, że taka woda pod wieloma względami charakteryzuje się znacznie lepszymi wartościami, jeżeli chodzi o podlewanie roślin. W efekcie łączy to korzyści ekologiczne oraz ekonomiczne. Coraz częściej taką wodę deszczową można zastosować również w domu. Przykładem jest między innymi toaleta gdzie służy do spłukiwania nieczystości. W różnych sytuacjach może być to nawet do 10 litrów. Dziś można znaleźć nowoczesne modele, które wykorzystują mniejsze ilości wody, jednak warto zwrócić uwagę na ilość takiej wody zużywanej w skali roku. Dotyczy to generalnie każdej sytuacji, kiedy taka woda może znaleźć zastosowanie. Z dużym powodzeniem taka woda może nam posłużyć do mycia samochodu.

Jednym z najprostszych sposobów pozyskiwania deszczówki jest ustawienie beczki, wanny bądź innego zbiornika pod rynną. W efekcie możemy uzyskać na swoje potrzeby od kilkudziesięciu do nawet tysiąca litrów wody. Warto jednocześnie zadbać by taki zbiornik został odpowiednio zabezpieczony przed owadami bądź liśćmi i gałęziami, które mogłyby zanieczyścić wodę. Można tu liczyć na bardzo zróżnicowaną ofertę zapewniającą ich rozmaity wygląd oraz kolorystykę. Często oferowane są ozdobne beczki pasujące do rozmaitych ogrodów. Chcąc mieć w swojej dyspozycji większe ilości wody można zdecydować się na zbiorniki, które można umieścić pod ziemią. Takie rozwiązania zapewnia nam nawet kilka tysięcy litrów wody deszczowej na nasze potrzeby.

W zależności od potrzeb oraz rozwiązania zbiorniki można wyposażyć w krany, rurki, filtry oraz podłączyć do pompy. Ta ostatnia może być zasilana z elektrowni wiatrowej, co dodatkowo zmniejsza koszty użytkowania. Warto zbierać wodę deszczową i później wykorzystywać ją do własnych celów tym bardziej, że zbliża się jesień a ceny wody w zapowiedziach mają rosnąć. Taka woda nie nadaje się zasadniczo do picia jednak i tak możliwość jej zastosowania jest bardzo wartościowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię