Strona główna ENERGIA ENERGIA SŁONECZNA Słońce daje prąd – proste!

Słońce daje prąd – proste!

1498
0
PODZIEL SIĘ

W obecnych czasach musimy zacząć stawiać na odnawialne źródła energii, które są przyjazne dla środowiska. Energetyka oparta na węglu i ropie naftowej powoli będzie odchodzić do lamusa. Kosztowna, zdecydowanie niekorzystna dla środowiska, zaburzająca krajobraz i negatywnie wpływająca na zdrowie ludzi oraz zwierząt, będzie zastępowana przez odnawialne źródła takie jak wiatr, woda, słońce, pływy morskie, itp. Także i my możemy się przyczynić do tego, by na Ziemi żyło się lepiej. Jedną z opcji, które możemy wprowadzić praktycznie od ręki, jest montaż paneli słonecznych, korzystny zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy własną posesją, np. z wolnostojącym domem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zyskać źródło prądu, które będzie działało przez wiele lat, przetwarzając energię słoneczną w prąd w gniazdku.

1. Prąd prosto z promieni słonecznych

2. Współpracujmy z najlepszym na rynku

3. Oszczędności na każdym kroku

Prąd prosto z promieni słonecznych

Fotowoltaika, bo o niej tu mowa, staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla zasilania z elektrowni. Wystarczy zakupić odpowiednią ilość paneli fotowoltaicznych, zamontować je np. na dachu lub na polu i już możemy pozyskiwać prąd, który wykorzystamy w naszym gospodarstwie domowym. Nadmiar energii można magazynować w sieci dzięki bilansowaniu i potem go odzyskiwać, gdy będzie nam potrzebny, np. w miesiącach zimowych. Inwestycja, jaką trzeba zrobić, by zamontować taką minielektrownię, nie należy do najtańszych, ale powinna się zwrócić w przeciągu dziesięciu lat. Dobra instalacja fotowoltaiczna będzie działała przez przynajmniej dwadzieścia, a nawet więcej lat. By się o tym przekonać wystarczy wejść do wyszukiwarki sieciowej i wpisać hasło: „fotowoltaika w firmie Inovativ„. Na stronie firmowej znajdziemy cały proces postępowania, który musimy wdrożyć, by móc zacząć produkować prąd na własną rękę. Warto także skontaktować się bezpośrednio z ich konsultantami, którzy przygotują dla nas wycenę potencjalnej instalacji oraz pomogą dobrać optymalny sposób jej sfinansowania.

Współpracujmy z najlepszym na rynku

Dysponując odpowiednimi danymi możemy wyliczyć, ile prądu potencjalnie będzie mogła wytworzyć nasza instalacja fotowoltaiczna. Warto więc przed zakupem paneli zorientować się, ile wynosi wartość nominalna mocy danego panelu, będąca wypadkową sprawności poszczególnych ogniw oraz wielkości urządzenia. Jest ona zawsze wyrażana w watach i pokazuje nam ile watów mocy wytworzy nasz panel w warunkach standardowych. Są to takie warunki, jakie panują zwyczajowo za oknem w pogodne, bezchmurne popołudnie. Oczywiście nie zawsze na taką pogodę możemy liczyć, ale warto też pamiętać o tym, że często warunki atmosferyczne, zwłaszcza w miesiącach letnich, powodują, że np. panele nagrzewają się aż do pięćdziesięciu stopni Celsjusza, podczas gdy w laboratoriach są one badane pod kątem przeciętnej temperatury dwudziestu pięciu stopni. Dochodzi tutaj cała masa różnych zmiennych takich jak choćby wiatr, miejsce montażu, etc. Najlepiej by było zlecić obliczenie potencjalnej mocy firmie, która się na tym zna i wie, co robić. Inovativ działa na polskim rynku od 2013 roku, a zagadnienia związane z fotowoltaiką nie mają dla nich niejasnych punktów. Pozwoli to nam na uzyskanie najlepszych rozwiązań na jakie nas stać.

Oszczędności na każdym kroku

Dzięki zamontowaniu takiej instalacji na pewno zaoszczędzimy na kosztach przesyłu energii, a także na kosztach jego produkcji. Ważną sprawą jest także fakt, że na zamontowanie takiej instalacji możemy uzyskać dofinansowanie na poziomie czterdziestu procent potencjalnej inwestycji, co jest niebagatelną oszczędnością, która pozwoli nam zmniejszyć potencjalne koszta. Oczywiście, żeby otrzymać taką inwestycję, trzeba złożyć wszelkie potrzebne papiery w odpowiednim terminie. Na stronie sieciowej firmy znajdziemy bardzo dokładne omówienia przykładowych instalacji, które obecnie działają u klientów lub klientek. Lektura tych omówień pozwoli nam zrozumieć, na jakich zasadach działają takie urządzenia i jak, przykładowo, kształtuje się produkcja prądu w danej instalacji, np. w lipcu, a jak sprawy się mają zimą. Firma dystrybuuje panele różnych producentów. Co ważne ich moc oraz rozmiary sukcesywnie się zwiększają. Panele fotowoltaiczne są w większości przypadków produkowane na bazie krzemu. W 2015 roku przeciętny panel produkował około 250kWh energii. Obecnie niektóre z paneli mogą już produkować 450kWh. Instalacja fotowoltaiczna jest instalacją całoroczną i stąd może być uznana za lepsze rozwiązanie niż tzw. solary, które sprawdzają się latem. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania, realizowane przez odpowiedzialny podmiot, dzięki czemu cena naszej enegrii zdecydowanie spadnie. Naszą instalację należy podłączyć do sieci energetycznej, co pozwoli nam na odsyłanie nadmiaru prądu w momentach zwyżkowych i odzyskiwaniu ich z powrotem, np. w styczniu. Takie gospodarowanie energią uchroni nas od niepotrzebnych strat oraz pozwoli zachować płynność energetyczną w każdym momencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię