Strona główna ENERGIA MAGAZYNOWANIE ENERGII Samochody elektryczne podbiją Wrocław

Samochody elektryczne podbiją Wrocław

1711
0
PODZIEL SIĘ

Wiele miast oferuje możliwość wynajmu rowerów. Jednak to we Wrocławiu będzie można wynająć samochód elektryczny. Ma to być pierwsza w Polsce tego typu możliwość. Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych ma powstać pod marką Vozilla a samochody mają być wypożyczane na minuty. Obok już istniejących rozwiązań obejmujących transport miejski oraz wynajem rowerów taka oferta doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie mieszkańców na takie usługi. Należy też dodać, że udostępnienie samochodu elektrycznego zostanie zrealizowana w systemie free floating, auto na minuty.

W ramach wynajmu pojazdu zawarte będą koszty obejmujące zarówno koszty rezerwacji, parkowania oraz jazdy. W założeniach ma być udostępnionych 200 pojazdów skierowanych na potrzeby zarówno mieszkańców oraz turystów. Spośród nich 10 ma być typu VAN. Pozostałe 190 pojazdów mają być to samochody osobowe – Nissan Leaf. Pojazdy mają być dostępne od listopada zaś w październiku operator ma dokonywać niezbędnych testów systemu. Już jednak i teraz można przypuszczać, że oferowane rozwiązanie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Wynajem pojazdów jest bardzo popularny szczególnie w innych miastach europejskich. W znaczący sposób przyczynia się to, bowiem do zmniejszenia korków na ulicach. Inna wartość to korzystny wpływ na środowisko naturalne. Jest tak szczególnie w przypadku wykorzystania na ten cel pojazdów elektrycznych. Podobnie jest w sytuacji, kiedy współdzielimy pojazd z innymi osobami. Wówczas oszczędnością znaczące. Na potrzeby tej inwestycji zapowiedziano również wstępne testy, zaś umowa na realizację tej usługi na wynosić 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię