Strona główna ENERGIA ENERGIA SŁONECZNA Rozdzielnie elektryczne, fotowoltaika… O czym musisz wiedzieć?

Rozdzielnie elektryczne, fotowoltaika… O czym musisz wiedzieć?

989
0
PODZIEL SIĘ

Fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem wśród klientów. Przetwarzanie energii słonecznej w prąd to nie tylko wyraz troski o ekologię, ale także oszczędność – perspektywa oszczędności kusi coraz więcej osób. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, a życie w duchu eko jest Ci bliskie – poniższa lektura jest dla Ciebie! Niezależnie od tego, czy kierują Tobą pobudki ekonomiczne czy może jesteś fanem nowych technologii – zarówno mikrorozwiązanie na domowe potrzeby lub przyszłościowa energetyka w przypadku firm z pewnością się opłaci. Zdecydowanie warto sprawdzić możliwe propozycje paneli fotowoltaicznych – to inwestycja, która się zwraca!

1.Poznaj rodzaje rozdzielnic

  1. Czemu służą rozdzielnie?
  2. Rozdzielnie do zabezpieczenia instalacji fotowoltaicznych AC/DC

Poznaj rodzaje rozdzielnic

Najczęściej rodzielnice paneli fotowoltaicznych montuje się na ścianie budynku. Zawierają one specjalnie zaprojektowaną aparaturę przepięciową i złączki wtykowe.

Z kolei rozdzielnice, które są dedykowane do zabudowy przetwornicy DC/AC są umieszczane na ścianie i są wyposażone w aparaturę zabezpieczającą.

Jeśli czujesz się przytłoczony nadmiarem fachowej wiedzy, ale fotowoltaika to temat, który Cię interesuje – skontaktuj się z firmą specjalizującą się w dostarczaniu tych urządzeń, np. Doktorwolt, który działa od 2010 roku i specjalizuje się w sprzedaży elektrycznego osprzętu.

 

 

Czemu służą rozdzielnie?

Rozdzielnie elektryczne do zabezpieczenia instalacji fotowoltaicznej gwarantują bezpieczeństwo.

Rozdzielnie budowlane pomagają z kolei dostarczyć energię elektryczną nie tylko na placach budowy czy podczas remontów o dużej skali, ale także podczas imprez masowych i w tych miejscach, gdzie niezbędne jest tymczasowe dostarczenie energii elektrycznej. Wydajna i bezpieczna praca jest możliwa dzięki specjalnym zabezpieczeniom, które zapewniają ochronę przed ewentualnym porażeniem prądem i efektami ubocznymi w przypadku zwarcia.

Rozdzielnie do zabezpieczenia instalacji fotowoltaicznych AC/DC

Rynek jest zalewany różnymi rodzajami rozdzielnic, które są przystosowane do niezbędnych wymagań w zakresie ochrony instalacji fotowoltaicznych.

Warto o tym pomyśleć już w trakcie wykonywania instalacji – finalnie umożliwi to ograniczenie liczby instalacji natynkowych. Punkt wyjściowy stanowi ustalenie właściwego miejsca w rozdzielnicy, gdzie zostanie zamontowany falownik. Krok drugi powinno stanowić takie umieszczenie falownika, aby był on w pobliżu głównej rozdzielnicy danego budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię