Strona główna ENERGIA INNE ŹRÓDŁA ENERGII Roboty zamiast ludzi?

Roboty zamiast ludzi?

1758
0
PODZIEL SIĘ

Postępujący rozwój wkracza coraz szerzej do naszego życia. Wszystko staje się znacznie szybsze, wymagające oraz zaawansowane. Dotyczy to nie tylko wykonywanej pracy oraz zadań. Zmieniająca się rzeczywistość wpływa również na edukację oraz wymagania, które są stawiane przed przyszłymi pracownikami. Tak jak za czasów rewolucji przemysłowej pojawiają się obawy, że maszyny zastąpią z czasem ludzi. Rozwój technologiczny ma również i inną stronę. Dla wielu osób pozwoli to na podniesienie jakości oraz poziomu życia, czego wielu z nas oczywiście oczekuje. Jednak coraz częściej słyszy się o zastępowaniu przez roboty człowieka w pewnych czynnościach i zadaniach. Niekiedy ma to miejsce na liniach produkcyjnych oraz montażowych.

Inteligentne roboty można również wykorzystywać w magazynach i im podobnych obiektach. Tam z powodzeniem mogą przenosić i transportować nawet ciężkie ładunki i umieszczać je w odpowiednich miejscach. Ich zaletą jest również możliwość dostania się w miejsca trudno dostępne. Tu zazwyczaj wystarczy odpowiedni program i czytniki, co zapewnia również odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Niewątpliwą zaletą takiego systemu jest fakt, że w ten sposób nie trzeba przejmować się takimi kwestiami jak prawa pracowników, problemy zdrowotne i urlopy czy protesty i strajki. W naszym kraju takie rozwiązana nie są aż tak rozpowszechnione, jednak są już obecne w mniejszy m bądź większym stopniu. Już dziś coraz częściej słyszy się o autonomicznych samochodach. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej prawdopodobne zarówno w pojazdach osobowych oraz ciężarowych. Ciekawym przykładem są tu Stany Zjednoczone, gdzie rozmaite modele robotów patrolują szkoły, uczelnie i mogą zastąpić część pracowników ochroniarzy w obiektach.

Dla dalszego jednak rozwoju kluczowy będzie dalszy postęp informatyczny i technologiczny. Pozwoli to w bardziej zaawansowany sposób wykonywać złożone funkcje i czynności. Jak na razie są one w stanie wykonywać powtarzające się czynności. Jednak z czasem i tu nastąpi rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię