Strona główna AKTUALNOŚCI Ranking płyt gazowych

Ranking płyt gazowych

162
0
PODZIEL SIĘ

Mimo ogromnej popularności kuchenek indukcyjnych płyty gazowe nadal mają swoich zwolenników. Dobranie odpowiedniego modelu wcale nie jest jednak łatwe – producenci różnicują ofertę, wykorzystując wiele interesujących funkcjonalności i opcji przydatnych na co dzień. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki wybór będzie najlepszym, skorzystaj z naszych porad. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się dobra płyta gazowa. Na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu?

1. Płyty gazowe – rodzaje

2. Ranking płyt gazowych

3. Na co zwrócić uwagę, kupując płytę gazową?

Obecnie największą popularnością cieszą się płyty gazowe do zabudowy. W sposobie działania nie różnią się one od standardowych kuchenek – różnica polega na konstrukcji.

Płyty gazowe – rodzaje

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych modeli płyt gazowych, warto wyodrębnić ich kategorie. Podstawowa klasyfikacja wyróżnia:

  • płyty gazowe tradycyjne – w najbardziej klasycznej postaci i z podstawowymi funkcjami,
  • płyty gazowe pod szkłem – stylistyką przypominające płyty indukcyjne (rozwiązanie dostępne jako płyty gazowe firmy Solgaz),
  • płyty gazowe do zabudowy – łatwe w utrzymaniu w czystości, pasują do nowoczesnych kuchni,
  • płyty mieszane – pozwalają korzystać z różnych rozwiązań, gdyż łączy się w nich kilka typów płyty grzewczej, na przykład płyta indukcyjna i palniki gazowe. To rozwiązanie jest mniej popularne.

Płyta gazowa może być wykonana z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się szklane lub ceramiczne płyty gazowe, ale na rynku dostępna jest także stal nierdzewna lub – rzadziej spotykana – blacha.

Ranking płyt gazowych

Najlepsze sprzęty zaliczane do kategorii płyty gazowej zaskakują funkcjonalnością. Znakomicie się prezentują, są łatwe w czyszczeniu i uwzględniają wiele opcji pozwalających na komfortowe przygotowywanie posiłków. Poniższy ranking uwzględnia różne warianty płyt – łączy je zbieżna ilość pól grzejnych – czterech.

  • Ceramiczna płyta gazowa Solgaz GPC-3

To wariant gazowej płyty grzewczej, który wygląda jak płyta indukcyjna. Kuchnia gazowa wyposażona została w palniki o porowatej strukturze i czujniki temperatury, które blokują przepływ gazu, gdy pole osiąga maksymalną temperaturę, a później uruchamia go, gdy to konieczne. Taki sposób działania pozwala na spore oszczędności. Powierzchnię łatwo utrzymać w czystości, a sterowanie płyty grzewczej jest bardzo intuicyjne. Bezpieczeństwo zwiększa zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

  • Płyta gazowa Beko HIZG64120SB

Wydajność w korzystnej cenie. Płyta jest wytrzymała i odporna na zarysowania. Problematyczne może być jednak wykorzystywane w przypadku tej płyty grzewczej mechaniczne sterowanie, sprawiające, że doczyszczenie pokręteł nie jest łatwe.

  • Płyta gazowa Solgaz Innova Standard

Duże pola grzejne uruchamiane są za pomocą żarników, a nie iskrowników. Oznacza to bardzo cichą pracę bez charakterystycznego „cykania” – ten model płyty sprawdzi się więc w aneksach kuchennych i kuchniach otwartych na pokój. Funkcjonalność zwiększa szybkie gotowanie z opcją booster, kontrola rodzicielska i szybkie wyłączanie STOP & GO.

Na co zwracać uwagę, kupując płytę gazową?

Kupując płytę gazową, zwróć uwagę na jej wymiary. Większość producentów oferuje modele o standardowej szerokości – ok. 58 cm, ale znajdziesz także mniej typowe propozycje. Czteropalnikowa kuchenka gazowa wystarczy do zaspokojenia potrzeb typowego gospodarstwa domowego, istnieją jednak opcje dwupalnikowe – dobre do małych kuchni lub domków letniskowych – lub bardziej zaawansowane płyty z pięcioma palnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię