Strona główna ENERGIA MAGAZYNOWANIE ENERGII Nie rower i nie deskorolka – coś lepszego

Nie rower i nie deskorolka – coś lepszego

1316
0
PODZIEL SIĘ

Rozwój techniczny sprawia, że coraz częściej mamy możliwość styczności z ciekawymi rozwiązaniami. Dobrym tego przykładem staje się Segway. Te ciekawe i pod wieloma względami wyjątków konstrukcje są wykorzystywane coraz częściej nie tyle przez osoby indywidualne. Ich zalety dostrzeżono w wielu branżach i zawodach. Dzięki temu zostały one znacząco usprawnione. Większa mobilność jest ważną cechą, poszukiwaną i cenioną. Jest tak między innymi w: centrach i galeriach handlowych, na lotniskach, na terenie zoo i im podobnych obiektach. Z sukcesami wykorzystują je pracownicy ochrony, policja, pracownicy galerii i magazynów a nawet turyści z naszego kraju jak również na całym świecie. Możliwość poruszania się zapewnia silnik i bateria zasilająca.

Koszty użytkowania takich urządzeń nie są duże, dzięki czemu można je z łatwością dostosować do charakteru danego miejsca. Bateria o odpowiedniej pojemności zapewnia możliwość długotrwałej pracy. Prędkość to nawet 20km/h zaś zasięg to nawet 35km. Wiele zależy od konkretnego modelu. Początkowo stworzono je z myślą o rekreacji, jednak doskonale sprawdzają się również w miejscach pracy a nawet w mieście lub w terenie. Oferowane obecnie rozmaite modele (uniwersalne, miejskie, terenowe) doskonale rozwiązują ten problem. Poruszający się Segwayami pracownicy dzięki nimi mają nie tylko lepszą widoczność na otoczenie, dzięki nim są mniej zmęczeni i znacznie szybciej się przemieszczają. W wielu przypadkach ma to zasadnicze znaczenie. Ważną cechą takich pojazdów jest możliwość przewożenia nimi bagażu. Można również wykorzystać akcesoria poprawiające ich bezpieczeństwo oraz użyteczność.

Nauka poruszania się takim elektrycznym pojazdem nie jest skomplikowana. Balansując ciałem w przód/tył i skręcając drążkiem można swobodnie się przemieszczać. Dzięki temu można ją bardzo szybko opanować. Z racji zastosowania napędu elektrycznego pojazdy są bardzo ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Dodatkowo czas ładowania baterii jest bardzo atrakcyjny. W efekcie dwa, koła które zostały osadzone w jednej osi, wraz z drążkiem kierowniczym okazały się wyjątkowo atrakcyjne w wielu miejscach. Pozostaje jeszcze kwestia satysfakcji i radości z przemieszczania się takim futurystycznym pojazdem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię