Strona główna ENERGIA ENERGIA SŁONECZNA My też mamy swoje solarne drzewa

My też mamy swoje solarne drzewa

3948
0
PODZIEL SIĘ

Już od pewnego czasu słyszymy o drzewach oferujących energię dla mieszkańców miast zagranicznych a jak się okazuje, bardzo podobne rozwiązania można znaleźć również w Polsce. Przykładem są konstrukcje ustawione w Piekarach Śląskich. Zasilać je będzie energia słoneczna za sprawą zamontowanych paneli fotowoltaicznych. W efekcie można wykorzystać takie „drzewa” na rozmaite cele. Doskonale sprawdzą się nie tylko jako punkty, w których ekologicznie doładujemy telefon. Ciekawy wyjściem staje się również rozwiązanie skierowane do osób poruszających się rowerami. To, bowiem dzięki takim drzewom można będzie uzupełnić powietrze w kołach, dodatkowo zostały one wyposażone w przydatne zestawy naprawcze dla rowerów. Wszystko za sprawą inicjatyw o tego typu rozwiązania w mieście.

Taka powierzchnia to jednocześnie atrakcyjna przestrzeń reklamowa. Warto więc zauważyć, że taka konstrukcja została wykorzystana by przybliżyć historię miasta oraz szereg ciekawostek i jego atutów. Można więc ten pomysł potraktować jak innowacyjny przewodnik po mieście. Koncepcja ta jest rozwijana między innymi za sprawą nagrań audio.

Dziś jednak z częściej spotykanych potrzeb staje się dostęp do Internetu. Ta propozycja jest również oferowana za sprawą miejskiego hot spota i sieci wi-fi. To atrakcyjne rozwiązania, które z pewnością zyskają dużą popularność w kolejnych miastach. Występując w dużej mierze jako samowystarczające obiekty nie wymagają specjalistycznych zabiegów związanych z ich montażem. Brak emisji szkodliwych gazów to dodatkowe i bardzo istotne zalety takich instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię