Strona główna ENERGIA ENERGIA WIATROWA Latające turbiny wiatrowe – ekonomiczna przyszłość?

Latające turbiny wiatrowe – ekonomiczna przyszłość?

2630
0
PODZIEL SIĘ

Pozyskiwanie energii ze źródeł naturalnych coraz częściej przybiera innowacyjny charakter. Pozwala to na nieszablonowe rozwiązania stwarzające jednocześnie podstawy do ciekawego kierunku rozwoju. Możliwości pozyskiwania energii z wiatru są tego doskonałym przykładem.

Małe i duże elektrownie wiatrowe, podobnie jak i turbiny mają swoje istotne miejsce w uzyskiwaniu energii. Nowe spojrzenie może przenieść je na wyższy poziom. Im wyżej, tym zwiększa się energia wiatru, którą można pozyskać. W tym celu buduje się wyższe maszty i konstrukcje. Jednak nowe plany zakładają, że maszty zastąpią balony. Taka swoista mobilna latająca turbina wiatrowa ma w efekcie pomóc w rozwiązaniu problemów energetycznych wielu rejonów. Jak się okazuje na wysokości 100 metrów takie latające turbiny wiatrowe potrafią być znacznie bardziej efektywne niż ich tradycyjne wersje. Takie rozwiązania pozwalają na łatwiejszy dostęp do wiatru.

W przypadku tradycyjnych wersji można zauważyć rosnące koszty związane z budową tych najwyższych rozwiązań. Wiele wskazuje również na i inne zalety płynące z takich rozwiązań. Najpewniej pod ich kątem będzie pojawiało się mniej zarzutów o szkodliwy wpływ na człowieka, zwierzęta i środowisko naturalne. Z tego powodu latające odpowiedniki turbin i elektrowni wiatrowych z czasem mogą stać się poważną alternatywą bądź nawet konkurencją dla tradycyjnych propozycji. Rozwiązania latających turbin wiatrowych (BAT – Buoyant Wind Turbine) testowano na Alasce i dały one obiecujące wyniki. Rozwiązaniami tego rodzaju interesuje się nadal wiele firm oraz potentatów, którzy w tych rozwiązaniach widzą potencjalne korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię