Strona główna ENERGIA MAGAZYNOWANIE ENERGII Ładuj samochód i idź na zakupy

Ładuj samochód i idź na zakupy

1749
0
PODZIEL SIĘ

Każdy z nas poświęca czas na zakupy, które zajmują niekiedy znaczną część czasu. Dobrze byłoby, więc połączyć to, co jest konieczne z czymś bardziej przyjemnym. Ikea w Krakowie wyszła najpewniej z podobnego założenia i uruchomiła dwie bezpłatne stacje mające na celu ładowanie samochodów elektrycznych. Z pewnością również i ekologia kryła się za takim postępowaniem. Łącznie pozwoli to na ładowanie czterech pojazdów. Stanowiska zostały specjalnie oznakowana i umieszczono je w pobliżu wejścia do sklepu. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązania, będące jednocześnie argumentem za wyborem takich samochodów na własne potrzeby.

Zastosowane rozwiązania pozwalają między innymi na szybkie ładowanie pojazdów za sprawą prądu zmiennego. W takim przypadku trwa to najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Wszystko za sprawą odpowiednich złączy. Jednocześnie możliwe jest dokonanie ładowania samochodu za pomocą łącza o mocy 22 kW. Wówczas ten proces zajmuje maksymalnie do 3 godzin. Wiele zależy od samego pojazdu oraz akumulatora. Wówczas jednak mamy akumulator naładowany praktycznie w pełni. W tym czasie można spokojnie robić zakupy, zapoznać się z ofertą sklepu lub udać się na obiad. Nie jest to jednak jedyne miejsce, które firma IKEA dedykuje dla swoich klientów.

Podobne instalacje można znaleźć również w: Bydgoszczy oraz Poznaniu. Sam proces ładowania nie jest niczym wybitnie skomplikowanym. Całość obsługi, generalnie ogranicza się do wjechania na wyznaczone miejsce oraz podłączenia samochodu do stojącego obok słupka za pomocą własnego kabla. Warto zauważyć, że taka pro-ekologiczna akcja nie jest jedyną. Już wcześniej sieć sklepów propagowała takie działania. Za sprawą swoich ładowarek, dąży ona teraz do wspierania rynku samochodów elektrycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię