Strona główna ENERGIA MAGAZYNOWANIE ENERGII Kolejne autobusy jadą do Rzeszowa

Kolejne autobusy jadą do Rzeszowa

767
0
PODZIEL SIĘ

Rzeszów dołącza do grona miast, które korzystają z rozwiązań w postaci elektrycznych autobusów. To właśnie w tym mieście w Urzędzie Miasta została podpisana umowa na dostawę 10 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów. Wraz z nimi zawarto umowę związaną z niezbędną infrastrukturą. Obejmie to również punkty ładowania. Kontrakt ten ma opiewać na kwotę ponad 30 mln zł. Same zaś punkty ładowania mają umożliwiać tę czynność zarówno podczas postoju w zajezdni jak również podczas kursów na trasie. Elektryczny pojazd ma możliwość zasilania zarówno za sprawą tak zwanego odwróconego pantografu oraz tradycyjnego złącza ładowania – Plug-In. Kluczowe staje się w ich przypadku również wyposażenie. Nowoczesny charakter pojazdów sprawia, że można tam znaleźć między innymi rampę dla osób niepełnosprawnych, system informacji dla pasażerów oraz klimatyzację. Zasilanie dla autobusu ma zapewnić bateria o pojemności 87,6 kWh.

Dodatkowo dokonano zakupu ekologicznych autobusów miejskich w ilości 30 sztuk. Tu kontrakt ma sięgać na ponad 54 mln zł. Autobusy mają być przegubowe i wyposażone w tradycyjne, ale nowoczesne i wydajne silniki. Mają one spełniać wygórowane normy z zakresu emisji spalin.

Obok walorów ekologicznych brano pod uwagę również i nowoczesny charakter pojazdów. Z punktu widzenia podróżujących jest to niezmiernie ważna kwestia. Z tego też powodu należy zadbać o odpowiedni stan infrastruktury. Celem projektu jest rozwój transportu w Rzeszowie i poprawa mobilności mieszkańców. W założeniach zakończenie kontraktu planowane jest na rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię