Strona główna ENERGIA INNE ŹRÓDŁA ENERGII Idąc chodnikiem wytworzysz prąd

Idąc chodnikiem wytworzysz prąd

1912
0
PODZIEL SIĘ

Innowacyjność daje poważne podstawy by sądzić, że sami będziemy mogli wytwarzać energię. Każdego dnia chodząc pokonujemy często ogromne odległości i jak pokazuje firma Pavegen można taką energię odpowiednio wykorzystać. Jak się okazuje idąc po specjalnych płytach, można wytworzyć prąd elektryczny. Idąc do szkoły, pracy bądź zwyczajnie spacerując, wytwarzamy energię kinetyczną. Ciężar ciała sprawia, że mata/płyta ugina się, a małe generatory wytwarzają prąd. Jest on praktycznie darmowy, a każda osoba idąca takim chodnikiem ma swój wkład w jego wytworzenie.

Tak pozyskana energia może zostać zużyta na chociażby zasilanie miejskiego oświetlenia. Na świecie istnieją już takie instalacje a dobrym tego przykładem jest chociażby Londyn. Rozbudowa takich rozwiązań jest bardzo prawdopodobna. Mają one duży potencjał i z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem. Niosą one, bowiem oszczędności dla miasta (lub obiektu gdzie zostaną zainstalowane) wpływając również pozytywnie na aspekt ekologiczny. Szacuje się, że na chodniku o długości 10 metrów pojedyncza osoba jest w wstanie wygenerować około 5 watów w trybie ciągłym. Odpowiednio zastosowane mogą również skłonić wiele osób do spacerów i porzucenia siedzącego trybu życia.

Gdyby pomyśleć i wyłożyć fragment chodnika lub rynek w najbardziej ruchliwej części to prąd spokojnie zasiliłby najbliższe 2-3 domy na całe 48 godzin, a dodatkowo ma kilka kolorów o pozwala na dopasowanie się do otoczenia jak i do stylistyki kostki brukowej, przez co nie musimy się martwić o kolory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię