Strona główna ENERGIA ENERGIA SŁONECZNA Energia elektryczna cena – jak płacić mniej za prąd?

Energia elektryczna cena – jak płacić mniej za prąd?

488
0
PODZIEL SIĘ

Ceny prądu nieustannie rosną. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, co zrobić, aby płacić niższe rachunki. Okazuje się, że jest kilka sposobów, które pozwalają na zmniejszenie opłat. Dowiedzmy się więc, co robić, aby płacić mniej za prąd. 

Dostarczenie prądu do gospodarstw domowych to w dzisiejszych czasach rzecz podstawowa i absolutnie niezbędna. W końcu energię elektryczną wykorzystujemy obecnie właściwie na każdym kroku. Nie da się jednak nie zauważyć, że ceny energii elektrycznej stale rosną. Każdy nowy rok oznacza jedno — wyższy rachunek. Ze względu na to, że jako społeczeństwo jesteśmy już absolutnie zależni od prądu, jest to naprawdę duży problem. Nawet jeśli ceny prądu szybują w górę i tak będziemy z niego korzystać. Warto więc pomyśleć nad wyborem dostawcy, u którego opłata abonamentowa jest jak najniższa. Sprawdźmy, jak płacić mniej za prąd. 

Czy cena energii elektrycznej może być niższa? 

Na cenę prądu wpływ ma wiele czynników. Zaliczają się do niej zarówno kwestie gospodarcze, jak i różnego rodzaju opłaty zmienne, takie jak opłata jakościowa, czy też opłata handlowa. Jednak nawet, jeśli cena prądu aktualnie jest wyższa niż zawsze, możemy własnym działaniem ją zmniejszyć. I wcale nie chodzi tu o codzienne czynności mające na celu oszczędność energii, czy też wymianę sprzętów na te energooszczędne — chociaż jest to oczywiście bardzo dobry pomysł. 

Pierwszą rzeczą, jaką warto zrobić, jest sprawdzenie dostawcy prądu. Obecnie na Polskim rynku działa kilku sprzedawców. Warto porównać ich oferty i zweryfikować, czy rzeczywiście korzystamy z najbardziej opłacalnego pakietu. 

Jeśli chcemy obniżyć rachunki za energię elektryczną, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jak zużywamy w domu prąd. O jakich godzinach korzystamy z niego najintensywniej? Na tej podstawie, będziemy mogli wybrać najlepszą grupę taryfową. Cena energii elektrycznej jest bowiem inna przy taryfie dziennej, a inna przy nocnej. 

ENERGIA + Fachowiec — czyi zyskaj więcej za mniej!

Jest wiele kosztów, jakie wiążą się bezpośrednio z energią elektryczną. Cena samego prądu to tylko jeden z nich. Do tego dochodzą jednak często także opłaty związane z serwisowaniem sprzętów elektronicznych, naprawą systemów grzewczych, czy też pomocą przy innych tego typu awariach. Mogą one przewyższyć nawet koszt samych rachunków. Dlatego też warto korzystać z usług dostawców prądu, którzy oferują dodatkowe usługi. Taką ofertą dysponuje na przykład Enea, która umożliwia skorzystanie z pakietu ENERGIA + Fachowiec https://www.enea.pl/fachowiec. To naprawdę duża oszczędność, ponieważ w razie awarii objętych takim pakietem, nie musimy martwić się żadnymi opłatami, co pozwoli nam w skali roku sporo zaoszczędzić. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię