Strona główna ENERGIA MAGAZYNOWANIE ENERGII Ekologiczna jazda w Jaworznie.

Ekologiczna jazda w Jaworznie.

842
0
PODZIEL SIĘ

Pojazdy elektryczne posiadają dużo zalet, dzięki temu zyskują uznanie i popularność wśród wielu grup. Obok odbiorców indywidualnych również oferta skierowana do pasażerów komunikacji miejskiej staje się szczególnie atrakcyjna. Widać to doskonale na przykładzie Jaworzna. To, bowiem właśnie tamtejsza flota autobusowa została wzbogacona o 22 pojazdy tego rodzaju. Na potrzeby pasażerów oraz sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej wybrano:

– 9 pojazdów o charakterze przegubowym Urbino 18,

– 9 pojazdów o długości 12 metrów Urbino electric,

– 4 autobusy klasy MIDI 8,9 electric.

Ważnym elementem takich nowoczesnych autobusów jest wyposażenie ich w wydajny system ładowania w postaci pantografu. Umożliwia to ładowanie ich zarówno w zajezdni jak również na trasie pojazdu. W przypadku ładowania, autobusy mają być wyposażone w złącza plug-in pozwalające na ładowanie ich w trybie nocnym. Również i w przypadku autobusów z Jaworzna można spotkać się z wyposażeniem ich w udogodnienia dla pasażerów, które obejmują między innymi klimatyzację, nowoczesne oświetlenie LED oraz możliwość zakupu biletu w autobusie w specjalnym automacie zamontowanym w pojeździe. Znaleźć tam również będzie można rozwiązania skierowane do rodzin z dzieckiem w wózku oraz niepełnosprawnych, czy korzystających z wózków inwalidzkich. Ułatwiony wjazd rozwiązano za sprawą specjalnych ramp. Dodatkowo pasażerowie mogą korzystać z rozbudowanego systemu informującego pasażerów między innymi o rzeczywistym czasie odjazdu i przyjazdu. Osoby korzystające z autobusów będą mogły jednocześnie doładować telefon komórkowy bądź inne urządzenie dzięki wykorzystaniu złącza USB. Dla wszystkich podróżujących jest to więc bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

Efektem nowych zakupów będzie więc już 23 autobusów na ulicach tego pięknego miasta. Jeden pojazd obecny jest, bowiem już od 2015 roku. Najpewniej w najbliższym czasie pojawią się i inne podobne autobusy elektryczne. Pozwoli to podobnie jak najnowsze zamówienie wprowadzić nowe pojazdy i wymianę dotychczasowej wloty.

Na potrzeby rozwijającego się przedsiębiorstwa wykorzystano nowoczesne rozwiązania dotyczące zajezdni autobusowej. Nowocześnie wyposażona ma być dostosowana do działania nawet 43 pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię