Strona główna AKTUALNOŚCI Czysta Energia w Poznaniu – konferencja

Czysta Energia w Poznaniu – konferencja

1668
0
PODZIEL SIĘ

W Poznaniu odbędą się targi Pol-Eco-System, co stwarza doskonałą okazję by wziąć udział w XVII Forum Czystej Energii. W dniach 17 i 18 października omawiane będą najbardziej istotne zagadnienia związane z wytwarzaniem ciepła oraz energii. Dodatkowo poruszane będą zagadnienia klastrów energii i ograniczenie emisji. Coraz bardziej dostępne możliwości wykorzystujące odnawialne źródła energii oraz społeczne naciski na ich wykorzystanie sprawiają, że dla wielu regionów jest to atrakcyjny kierunek. Obok OZE funkcjonują i te tradycyjne produkujące ciepło oraz energię elektryczną a forum może wskazać jak można je zorganizować tak by była ona najbardziej efektywna pod kątem ekonomicznym.

Istotny dla forum oraz mieszkańców miast w Polsce staje się również stan powietrza. Ustawy antysmogowe stają się jednocześnie coraz bardziej atrakcyjnym a niekiedy koniecznym rozwiązaniem dla kolejnych miejscowości. W celu poprawy sytuacji należy podejmować równoległe działania informacyjne oraz związane z zaostrzeniem przepisów. Nawet jednak wówczas efekty będą widoczne za kilka lat.

Te i inne tematy zostaną omówione na XVII Forum Czystej Energii. Poruszana tematyka rozwijana będzie przez specjalistów w swoich dziedzinach, co zapewni profesjonalny przekaz wiedzy, informacji oraz nawiązanie współpracy. Praktyczne zastosowanie klastrów energii, znaczenie i rola magazynów energii, pellet, biogazownie i inna tematyka może pomóc w zastosowaniu rozwiązań w konkretnej miejscowości lub gminie. Najważniejszymi elementami forum są oferowane możliwości pozwalające na uzyskanie niezbędnej wiedzy, uzyskaniu odpowiedzi na pytania i wzięciu udziału w dyskusji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię