Strona główna GÓRNICTWO Ciepło w domu – sprawdzają to w Poznaniu

Ciepło w domu – sprawdzają to w Poznaniu

574
0
PODZIEL SIĘ

Utrata ciepła przez budynki to zawsze ogromna strata dla ich właścicieli. Uchronić przed tym może poprawnie przeprowadzona modernizacja termiczna, którą warto wykonać, chcąc dokonać odpowiednich oszczędności. Sezon grzewczy w Poznaniu umożliwi dokonanie tego w kolejnych 500 budynkach. Wszystko w ramach akcji „Trzymaj ciepło”. Dotychczas z takiej możliwości skorzystało niemal 4000 domów jednorodzinnych oraz kamienic. W pracach tych wykorzystuje się możliwości oferowane przez nowoczesne kamery termowizyjne. Teraz ponowne wprowadzono zapisy na tego rodzaju usługi.

Jest to szczególnie przydatne. Ciepło, które uchodzi z domu, firmy i innych lokali generuje straty i koszty. Zwiększa to konieczność dogrzewania pomieszczeń, do czego należy wykorzystywać większe ilości paliwa. Jest to szczególnie problemowe w budynkach, których system ogrzewania nie należy do najnowszych. Skutkuje to między innymi zwiększoną ilością smogu, która w ostatnim czasie znacząco zaczęła utrudniać życie i funkcjonowanie mieszkańców w wielu miastach. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy podczas zwiększona emisja ciepła idzie w parze ze zwiększoną emisją zanieczyszczeń. Dotyczy to szczególnie pyłów PM10 oraz innych zanieczyszczeń, które są szkodliwe dla otoczenia. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi zarówno na kwestie ekologiczne oraz ekonomiczne. Zabezpieczając budynek w stopniu umożliwiającym zabezpieczenie budynku przed stratami ciepła, można wpłynąć w konsekwencji na budżet oraz stan środowiska naturalnego. W celu przeprowadzenia testów należy dostosować się do warunków klimatycznych. Tu przeszkodą są między innymi opady deszczu, silne nasłonecznienie jak również temperatura powyżej 3 stopni Celsjusza. Chcąc osiągnąć profesjonalne efekty i wyniki należy dopasować się do wymagań dotyczących samego badania.

Kluczowe stają się wówczas wyniki oraz raport, który zainteresowani otrzymują w terminie 14 dni od zakończenia analiz. Będzie on zawierał profesjonalny termogram odnoszący się do nieprawidłowości w poszczególnych warstwach cieplnych budynku. Powinno to posłużyć do zaplanowania dalszych działań mających na celu zmniejszenie zużycia energii. W wielu przypadkach wymaga to wykonania termoizolacji budynku, co wiąże się często z wykorzystaniem odpowiednich materiałów. Profesjonalne prace bardzo często wiążą się z innymi działaniami, również tymi związanymi z wymianą okien. Po takim raporcie wiele osób decyduje się na prace głównie, dlatego że w perspektywie czasu są one w stanie przynieść określone oszczędności. Tego rodzaju projekty i działania mają bardzo dobra opinię i cieszą się dużą popularnością. Można mieć nadzieję, że sukces programu „Trzymaj ciepło” znajdzie kontynuację również w kolejnych akcjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię