Strona główna ENERGIA ENERGIA SŁONECZNA Ciekawostki ze świata ekologii

Ciekawostki ze świata ekologii

1659
0
PODZIEL SIĘ

Powstaje coraz więcej rzeczy, które mogą nas mile zaskoczyć jak i zszokować. Większość ciekawostek jest jako nowy gadżet, który ma na celu poprawić jakość naszego życia. Część z nowinek ktoś wcześniej mógł usłyszeć i się dziwić, ze takie coś jeszcze istnieje.

Pierwszym takim wynalazkiem, który się spodoba fanom rowerów będzie PodRide, który jest rowero-autem. Pedałuje się nim przez jakiś czas, a potem można przełączyć na akumulator, który maksymalnie będzie jechał 25km/h. Silnik ma moc 250V, przez co osiąga taką prędkość. Wysokość siedzenia odpowiada wysokości siedzenia w samochodzie osobowym, przez co widzimy doskonale drogę. To nietypowe „autko” posiada dmuchawę, ręczne wycieraczki, reflektory oraz migacze ze świateł LED. Co najważniejsze to nie trzeba mieć prawa jazdy do prowadzenia tego pojazdu.

Nie potrzeba BROS-a aby odstraszyć komary. Kocimiętka, pelargonia, melisa oraz pomidory wydzielają substancje, które odstraszają komary, więc nie trzeba kupować kolejnego wkładu, który może mieć szkodliwe skutki dla alergików. Przez co może się pogorszyć ich stan zdrowia.

Dodatkowo powstała druga skóra, która ma na celu ściągać zmarszczki jak i ochronić przed szkodliwym promieniowaniem UV, które staje się coraz silniejsze. Ochroni także przed rakiem skóry (czerniak). Po zabiegu nakładania takiej skóry jest ona gładsza oraz nie uwydatnia niedoskonałości. Nie odchodzi od skóry pod wypływem wody, przepuszcza ona pot. Częściowo jest jako izolacja termiczna dla skóry tak jak delikatne ubranie. Nie przyciąga kolorów jak część materiałów zwykle to robi. Taka skóra może być także nasiąknięta lekami np. na rzucenie palenia, przez co jest lepsze dla nas i naszego zdrowia.

Badaczom z Royal Melbourne Institute of Technology stworzyli farbę solarną, która będzie pochłaniała promienie słoneczne jak i wilgoć z powietrza i będzie produkowała wodór, który można wykorzystać do tworzenia energii. Działa na zasadzie żelu kamionkowego, który ma zastosowanie w odświeżaczach powietrza. Siarczek molibdenu rozkłada atomy wody na wodór i tlen, przez co powstaje energia, którą można wykorzystać. Chociaż farba jest w fazie testowania to pomysł jest dobry, ponieważ sprawdzi się w każdym klimacie.

Badaczka z USA przez przypadek odkryła, że mole woskowe mogą bez problemu trawić folię z plastiku, przez co być może stworzy preparat na podstawie enzymów trawiennych moli, które rozpuszczają plastik. Plastik ma podobną budowę jak wosk, przez co mole spokojnie mogły się przebić przez folię jak i styropian.

Co ciekawsze jest to, że w jednym z meksykańskich miast wybudowano małe pokoje z tub betonowych, gdzie tuby mają średnio 3,5 metra długości i około 2,5 metra szerokości, przez co spokojnie zmieści się łózko, wentylator i jakieś oświetlenie i szafeczka. Niestety łazienek tam nie ma ale jest jedna duża wraz z toaletami. Pomysł jest bardzo dobry jak i ciekawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię