Strona główna GÓRNICTWO Bezpieczny kominek w domu.

Bezpieczny kominek w domu.

1785
0
PODZIEL SIĘ

Z ciepłymi dniami zasadniczo możemy się już pożegnać. Widać doskonale, że temperatura znacznie się obniżyła, co skłania wiele osób do korzystania z domowego ogrzewania. W części przypadków wiąże się to z wykorzystaniem pieca bądź kominka. Te bywają przyczyną smogu, jednak tym razem warto skupić się nad odpowiednim wykorzystaniem takich możliwości.

Domowe kominki to zapewnienie przytulnego ciepła, rodzinna atmosfera, romantyczny nastrój oraz praktyczne rozwiązanie, które odpowiednio zamontowane zapewnia bezpieczeństwo. Co do jego umiejscowienia, można wybrać wiele możliwości, jednak najbardziej praktyczne jest to umiejscowione najbliżej komina. Przemawiają za tym wzglądy praktyczne, związane z koniecznością odprowadzania dymu. W pobliżu paleniska należy również unikać obecności przewodów elektrycznych oraz rur z gazem. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. Sam kominek może mieć rozmaity wygląd, co zapewnia dziś szeroki wybór modeli, projektów oraz dostępnych materiałów.

Większość osób wręcz marzy o otwartym palenisku. Warto jednak zauważyć rodzące to ryzyko. Z czasem okazuje się, że te zamknięte znacznie bardzie komfortowe i praktyczne. Daje ono również więcej możliwości. Przeszklone elementy zapewniają możliwość obserwowania płonącego ognia, co cieszy zarówno dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo mnożna wybierać swobodnie spośród tradycyjnych rozwiązań, jak również narożnych oraz owalnych. Estetyka choć niewątpliwie ważna powinna iść z myślą o bezpieczeństwie oraz zabezpieczeniu najbliższej przestrzeni w okolicach kominka. Materiały ognioodporne będą tu szczególnie wskazane. Dotyczy to również podłogi. Iskry i rozżarzone elementy mogą stwarzać potencjalne ryzyko, którego warto unikać. Najczęściej wskazuje się odległość około 2 metrów jako tej gdzie nie powinno być niczego łatwopalnego.

Na sam koniec pozostaje jeszcze inna kwestia. Dotyczy ona dbałości o przewody kominowe. Należy dokonywać ich okresowych przeglądów i czyszczeniu. Sam, bowiem dym osiąga również wysoka temperaturę. Usuwanie, sadzy, popiołu oraz korzystanie z usług kominiarza jest tak samo ważne jak odpowiedniej jakości opał. Przykładając do tych kwestii więcej starań, zapewnimy sobie satysfakcjonujące użytkowanie z domowego kominka. Jeżeli wykorzystamy zaś rozwiązanie z płaszczem wodnym, zyskujemy dodatkowe walory praktyczne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKołobrzeg i MSM
Następny artykułCzad – niebezpieczny gość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę podać swoje imię